Jury

Agnieszka Franus

Redaktor naczelna National Geographic Polska. Od 15 lat bardzo związana z Magazynem National Geographic, gdzie przez 12 lat pełniła funkcję Zastępcy Redaktora Naczelnego, a także dyrektora artystycznego „National Geographic Traveler”. Z wykształcenia jest geologiem. Jedną z największych pasji w Jej życiu są podróże ekonomiczne i racjonalne, w ramach których z określonym budżetem udało się Jej odwiedzić już ok. 60 krajów.

Iwona El Tanbouli-Jabłońska

Dyrektor artystyczna National Geographic Polska. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, na kierunku fotografii i komunikacji multimedialnej. Od ponad15 lat zajmuje się fotografią a swoje autorskie projekty realizuje w F11 Studio (f11-photo.pl/Stories). Większość jej pracy koncentruje się głównie na reportażu subiektywnym, w którym skupia się na pokazaniu relacji jednostki z kulturą, subkulturą, narodowością.

Marek Arcimowicz

Rocznik 1972. Fotograf zawodowy od „zadań specjalnych” z 20-to letnim stażem. Wykładowca akademicki. Fotografował we wszystkich strefach klimatycznych. Uczestnik i organizator wypraw wspinaczkowych, eksploracyjnych i naukowych. Od 15 lat fotograf National Geographic Polska. Z wykształcenia architekt. Żyje w międzykontynentalnym rozkroku, a w przerwach w pracy, mieszka z rodziną w górach.

Paweł Młodkowski

Jest fotografem National Georaphic Polska. Od 2005 r. w ramach autorskich projektów fotografuje z lotu ptaka te fragmenty krajobrazu, które wyróżnia szczególna estetyka; harmonia lub ciekawa gra skojarzeń. Ziemia w jego oczach nabiera często nieoczekiwanie plastycznego wymiaru. Jego prace nagradzane i wyróżniane były, między innymi w: Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic, Pilsner Urquell Photography Awards, Prix de la Photographie Paris, Internetional Photography Awards, Sony World Photography Awards.

Tomasz Michniewicz

Nagradzany podróżnik i reportażysta, autor czterech bestsellerowych książek reporterskich. Członek jury Kolosów, jednej z najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce. Autor szkoleń fotograficznych i jeden z najpopularniejszych polskich podróżników.

Rafał Zagrobelny

Menedżer Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Przez kilka lat pracował w mediach, następnie doradzał polskim i zagranicznym firmom w obszarze komunikacji, a od trzech lat jest zawodowo związany z Hydropolis. Na co dzień dba o to, żeby wrocławskie centrum wiedzy poświęcone wodzie podbijało serca zwiedzających. Jest współtwórcą Konkursu Fotograficznego Hydropolis, który w tym roku odbywa się w ramach jednej z kategorii Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.